Z jakim wyprzedzeniem należy rezerwować datę ślubu?

Najlepiej jak najwcześniej, 1-2 Lata przed to optymalny czas na podpisanie ze mną umowy. Aczkolwiek jeśli twój ślub ma się odbyć w najbliższą sobotę to zadzwoń, może akurat mam wolny termin. Jeżeli akurat jestem zajęty to mogę pomóc znaleźć innego dobrego fotografa.

Jak wygląda praca fotografa w dniu ślubu?

Zaczynam od miejsca gdzie będziecie się przygotowywać. Robię zdjęcia detali , portrety z ukrycia domowników i samą chwilę kiedy ubieracie się do ślubu. Nie znaczy to ,że robię zdjęcia podczas ubierania sukni ślubnej, pojawiam się wtedy kiedy panna młoda jest już w sukience i należy dokończyć sznurowanie gorsetu, dopinanie guzików itp. Jeśli chodzi o pana młodego to zaczynamy robić zdjęcia kiedy ma on na sobie już koszulę i spodnie.

Następny etap to ceremonia. Tutaj skupiam się na tym aby jak najlepiej sfotografować przysięgę i wymianę obrączek. Po ceremonii pomagam zorganizować wyjście „z pompą” nowożeńców z kościoła. Zazwyczaj wykonuję też zdjęcie grupowe przed kościołem.

Na weselu najważniejsze są stałe punkty, dla mnie są to: Pierwszy taniec, tort weselny, rzut welonem , muszką. Ważne jest dla mnie uchwycenie każdego z gości, aczkolwiek niektórzy goście zrobią wszystko abym nie zrobił im zdjęcia, nie jestem nachalny więc nie mogę zagwarantować ,że każdy z gości będzie na zdjęciach.

Kiedy zdjęcia będą gotowe?

Zwykle proces obróbki zdjęć i zaprojektowanie albumu i odbiór trwa 2-3 miesiące od daty pleneru.

Czy dojeżdżasz do Wrocławia, Leszna, Berlina, Nowego Yorku?

Tak. Nie ma z tym problemu. Dla moich par ślubnych jestem w stanie pojechać wszędzie.

Jak długo jesteś na weselu?

Pracę kończę po oczepinach około 1:00. Aczkolwiek nie oznacza to ,że punkt 1:00 będę stał przy drzwiach i czekał kiedy będę mógł biec do domu :) O tej porze nie lubię się spieszyć. Najczęściej wychodzę 1:30.

Chcielibyśmy byś robił zdjęcia również na poprawinach. Czy jest taka możliwość?

Wolałbym tego uniknąć. Poprawiny odbywają się najczęściej w Niedzielę. Jest to czas ,który spędzam z reguły z rodziną Myślę ,że zdjęcia z wesela powinny wystarczyć. Aczkolwiek jeśli bardzo wam na tym zależy to możemy to przedyskutować.

Czy cena fotografii ślubnych i sesji zawiera dojazd?

Ceny zawierają dojazd w obrębie 200 km od trójmiasta. Jeśli wasz ślub odbywa się dalej to cena wzrasta o koszt paliwa (około 0.50 gr za km).

Ile czasu trwa sesja fotograficzna?

Sesja w dniu ślubu trwa maksymalnie 30 min. Natomiast sesja innego dnia trwa 3-4 godzin. Czas liczymy od pierwszego do ostatniego zdjęcia. Ale nie znaczy to ,że będę się drobiazgowo trzymał przedziału czasu. Na plenerze nie lubię się spieszyć więc czasem sesja może trwać dłużej.

 

Wybraliśmy ciebie. Jak możemy zarezerwować termin na zdjęcia ślubne?

Termin mogę zarezerwować na maksymalnie tydzień czasu.

Dlatego najlepiej jest spotkać się i podpisać umowę. Ale spotkanie nie jest wymagane. Umowę możemy podpisać na odległość.

 

Chcielibyśmy zachować prywatność i nie udostępniać naszego wizerunku w internecie?

Rozumiem, nie ma z tym żadnego problemu, aczkolwiek zależy mi na możliwości pokazania waszych zdjęć na blogu. Zawsze możecie cofnąć swoją zgodę w każdym momencie.

 

Jak długo przechowujesz nasze zdjęcia ślubne w archiwum?

Zdjęcia z waszego wesela lub sesji są przechowywane minimum przez pół roku po przekazaniu wam zdjęć na nośniku pamięci.

 

Czy porozumiewasz się w innych językach niż polski?

Tak, biegle mówię po angielsku nieźle po rosyjsku. Znam też trochę Niemiecki, Włoski, Czeski i Francuski.

 

Co będzie jeżeli nie będziesz mógł sfotografować naszego wesela?

Zawsze może zdarzyć się wypadek lub inna sytuacja losowa. Chociaż jest to równie prawdopodobne jak choroba DJ-a , spalenie sali ślubnej itp. W takiej sytuacji na pewno zapewnię godne zastępstwo. Współpracuję z wieloma wybitnymi fotografami ślubnymi.

 

Czy posiadasz pozwolenie na fotografowanie w kościele?

Tak posiadam, to podstawa w tym zawodzie.

 

Czy możemy otrzymać wszystkie zdjęcia jakie zrobisz na ślubie w wersji nieobrobionej?

Staram się oddać wam tak dużo zdjęć abyście nie mieli niedosytu. Więc nie ma potrzeby abym przekazywał wam również zdjęcia ,które nie przeszły selekcji.

Często Zadawane Pytania

RAPHAEL NEWMAN STUDIO - COPYRIGHT 2019.

 

Fotograf Ślubny Gdynia. Fotografia Ślubna Gdańsk. Wedding Photography Poland 

email: studio@raphaelnewman.com

phone: +48 693353433